m relaksacyjny

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Jest jedną z form masażu, która ma na celu poprawę stanu psychosomatycznego osoby masowanej w wyniku odprężenia ciała i umysłu.


DZIAŁANIE

Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet - pomaga w walce z bezsennością.

Masaż wykonany przy specjalnie dobranej muzyce relaksacyjnej lub delikatnych dźwiękach przyrody, wzbogacony o światło świec oraz zapach wonnych olejków aromaterapeutycznych sprawi, że zabieg ten staje się niezapomnianym doznaniem, pozwalającym zapomnieć o codziennych troskach i wyciszyć umysł.


Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z:

⦁    bezsennością,

⦁    chronicznym zmęczeniem oraz poczuciem braku energii,

⦁    długotrwałym stresem,

⦁    uczuciem napięcia mięśniowego,

⦁    nadpobudliwością ruchową.


BEZPIECZEŃSTWO
Masaż relaksacyjny jest bezpieczną formą terapii i, jeśli wcześniej wykluczy się u pacjenta przeciwwskazania, nie powinien on przynieść żadnych skutków ubocznych. Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego obejmują te same przeciwwskazania, co do masażu klasycznego.

 

 

 

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Łączy działanie termoterapii, drenażu i aromaterapii. To unikalne połączenie pozwala odpowiednio pobudzić krążenie, zredukować napięcia mięśniowe i głęboko odprężyć.


Masaż wykonywany jest gładkimi, czarnymi, bazaltowymi kamieniami o owalnym kształcie i różnych wielkościach. Kamienie podgrzewane są przed zabiegiem by nadać im przyjemną dla naszego ciała temperaturę, około 500C. Kamienie układa się na ciele, co powoduje podniesienie temperatury okolicy masowanej i ogólne rozgrzanie organizmu.

Wprowadza nastrój wyciszenia i relaksu. Dotyk i ciepło głęboko odpręża. Daje uczucie wyciszenia, głębokiego relaksu i zmniejszenia ogólnego napięcia nerwowego. Masaż dodatkowo usprawnia krążenie limfy, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, odżywia i dotlenia skórę, poprawia podstawową przemianę materii oraz wspomaga walkę z cellulitem.


PRZECIWWSKAZANIA

  • rozszerzone, pękające naczynka,
  • niewydolność serca,
  • zaburzenia czucia,
  • stany nowotworowe,
  • osłabienie organizmu spowodowane wysoką temperaturą i przeziębieniem,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża,
  • czas menstruacji.