m wyszczuplajacy

 

Masaż znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Oferuje duże możliwości prowadzenia zabiegów upiększających, w tym wspomagających odchudzanie.


DZIAŁANIE

Masaż wyszczuplający/antycellulitowy należy traktować jako działanie wspomagające podstawowe zabiegi odchudzające, czyli dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Działanie masażu w tym zakresie polega przede wszystkim na poprawie metabolizmu w obszarze masowanych tkanek oraz zwiększeniu ukrwienia, usprawnieniu krążenia limfy i rozbijaniu podskórnej tkanki tłuszczowej.

 

Efektem tych działań jest redukcja obrzęków, które towarzyszą cellulitowi, uelastycznienie skóry oraz eliminacja toksyn z tkanek. Kondycja skóry i tkanki podskórnej, a także mięśni, jest wspomagana i ulega znacznej poprawie. Już po kilku zabiegach można wyraźnie odczuć i zauważyć korzystne zmiany. W przypadku terapii otyłości masaż może okazać się skutecznym narzędziem w regulacji pracy układu trawiennego (np. masaż powłok brzusznych, który stymuluje perystaltykę jelit) oraz normalizacji gospodarki hormonalnej i wodno-elektrolitowej.

 

Masaż wyszczuplający/antycellulitowy skupia się głównie na najbardziej kłopotliwych częściach ciała, jak brzuch, pośladki lub uda. Odpowiednie ugniatanie oraz masowanie tkanki tłuszczowej sprawia, że komórki tłuszczowe są rozbijane, przyśpieszany jest także proces ich spalania.


Korzyści wynikające ze stosowania masażu wyszczuplającego/antycellulitowego:

  • pozwala modelować sylwetkę,
  • przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów,
  • likwiduje cellulit, pozytywnie wpływa na wygląd skóry,
  • pozwala uniknąć efektu luźnej i obwisłej skóry, normalnej w przypadku diety,
  • relaksuje i odpręża.

PŁASKI BRZUCH, WYMODELOWANA TALIA

Oprócz samego spalania tłuszczu ten rodzaj masażu wyszczuplający. Przede wszystkim bardzo pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Odchudzanie może powodować jej obwisanie i zmniejszenie jędrności – regularne zabiegi pozwalają tego uniknąć. Likwidują i przeciwdziałają cellulitowi. Po zabiegu skóra jest jędrna i gładka.

Masaż jest bardzo energiczny i intensywny, odpowiednie techniki powodują rozgrzanie masowanych miejsc, co istotnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Zabiegi można wykonywać naprzemiennie z drenażem limfatycznym, który również ma działanie wyszczuplające i wspomaga odchudzanie.


DLA KOGO?

Masaż odchudzający to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się nadwagi. Jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można wykonywać go jako regularny zabieg pielęgnacyjny lub w seriach, jako uzupełnienie diety.